Homepage

TO JE TO, ČEMU JSME SE ZAVÁZALI…

„Nadace byla založena s cílem propagovat, podporovat a organizovat charitativní akce, trhy, burzy, sbírky a jiné činnosti za účelem poskytování pomoci lidem bez domova, lidem v nouzi, znevýhodněným a/nebo postiženým dětem, nezaměstnaným a/nebo jinak znevýhodněným a/nebo sociálně slabým skupinám, případně institucím, které těmto skupinám pomáhají (nebo se o ně starají), jakož i sociálním projektům."

Pomáháme ukrajinským uprchlíkům, jak nejlépe umíme

Sdružení Neratov se od počátku ruské invaze na Ukrajinu snaží pomáhat lidem, kteří uprchli před válkou. Nejprve jsme vyčlenili kapacitu přístřeší a poté jsme začali koordinovat komplexní pomoc rodinám uprchlíků, které přišly do našeho regionu. V současné době je do projektu zapojeno 41 osob. Poskytujeme přístřeší 34 z nich. Poskytujeme jim základní potraviny a podporujeme je v integraci, vzdělávání a zaměstnávání, včetně těch, kteří našli ubytování díky obci Bartošovice v O.h. Doufáme, že jim to pomůže a zmírní tuto hroznou situaci.


Jaká je naše konkrétní pomoc?

Ubytování
Snažíme se i nadále nabízet bezplatné ubytování v našich azylových domech v Bartošovicích v. h. a Neratově, včetně služeb. Chceme, aby si našetřili peníze na nový začátek.

Základní vybavení a oblečení
Naše přístřešky postupně vybavujeme základními elektrospotřebiči, bytovým textilem a dalším drobným nábytkem, a to především díky pomoci drobných dárců. V suterénu našeho informačního centra jsme zřídili provizorní obchod s oblečením a hračkami. Zde se vše třídí a připravuje k distribuci a sběru.

Zaměstnání
Všem nově příchozím jsme v našich dílnách nabídli různé pracovní příležitosti. Některé ženy měly před válkou vlastní řemeslné živnosti. Proto bychom rádi nabídli podmínky pro vlastní řemeslnou výrobu (svíčky, hračky, budeme rozvíjet spolupráci pro společný e-shop), zjišťujeme další možnosti zaměstnání v regionu a doporučíme další. V současné době jsou sjednána pracovní místa pro číšníky a servírky, nekvalifikované práce v řemeslných dílnách na kopci (hlavně řezání a příprava dalšího materiálu), ve školce a prádelně.

Další podpora a integrace
Doprava a pomoc s registrací, s úřady a úřadem práce, s návštěvou banky, se zřízením bankovního účtu, se sociálními dávkami, s vyhledáním a zajištěním lékaře. Doprovod a přeprava na drobné nákupy, obstarávání léků na předpis.Nabízíme psychologickou a psychosociální podporu. Pomoc pro osoby se zdravotním postižením z Ukrajiny.
Pomáháme se zápisem dětí do školy a díky našim kontaktům se můžeme domluvit s řediteli okolních škol, aby se dojíždění omezilo na minimum. Na základě projeveného zájmu budeme v kulturním centru v Bartošovicích nabízet kurzy českého jazyka pro dospělé. Hledáme učitele.


Jak nám můžete pomoci?
Pokud zaplatíte na transparentní účet 3095566309 / 0800, VS: 24222, použijeme prostředky především na úhradu režijních nákladů - energie, pohonné hmoty, ale také na menší nákupy a nezbytné vybavení domácnosti.

Objednávkou ručních výrobků z našich dílen, kde našly práci i ženy z Ukrajiny. Již nyní je možné zadávat objednávky například na Vánoce. Díky větším zakázkám můžeme lépe plánovat výrobu a udržet a případně rozšířit pracovní místa jak pro naši cílovou skupinu (osoby se zdravotním postižením), tak pro ukrajinské uprchlíky.Vyzvednutím nebo objednáním či předobjednáním piva z našeho pivovaru (www.pivovarneratov.cz).

Odběrem dalších našich služeb (www.neratov.cz), návštěvou poutního místa společně s nákupem či občerstvením (www.tic.neratov.cz), odběrem výrobků z řemeslných dílen (www.kopecek.neratov.cz).


❤ DĚKUJEME, ŽE S NÁM POMÁHÁTE POMÁHAT UKRAJINĚ JAK NEJLÉPE MŮŽEME ! ❤


Podporováno